מחיצות רצפה תקרה – טיפים לעיצוב המשרד

מחיצות רצפה תקרה הן אמצעי פונקציונאלי ודקורטיבי המיועד למטרות תיחום וחציצה של חללי/אזורי עבודה משרדיים, וכפועל יוצא מכך, המחיצות משמשות כאמצעי לעיצוב סביבת המשרד על פי צרכי חלוקתו ובהתאם לצרכי העבודה השוטפת.

מחיצות רצפה תקרה – כל היתרונות

שימוש נכון במחיצות מסוג רצפה תקרה, יאפשר לכם ליהנות ממספר יתרונות משמעותיים בכל הנוגע לחלוקה נכונה של השטח המשרדי העומד לרשותכם, וביניהם:

 • מגוון רחב של אפשרויות לחלוקה נכונה של הנכס בהתאם לכל סוגי אזורי העבודה הנחוצים לכם
 • מחיצות המיוצרת מחומרי גלם שונים היכולים להתאים לעיצוב הכללי של המשרד- מחיצות רצפה תקרה מיוצרות בין היתר מלוחות זכוכית, אלומיניום, עץ מעובד בחיפויי בד וחומרי גלם נוספים.
 • התאמה אישית על פי כל מידה נדרשת – המחיצות ניתנות לייצור אישי על פי מידות מדויקות ובהתאם לצרכי החציצה הנחוצים לכם.
 • מראה דקורטיבי המוסיף מימד של עיצוב לסביבה המשרדית
 • רמת אקוסטיקה גבוהה – המחיצות מתאפיינת באקוסטיקה גבוהה ולכן הן מאפשרות לכם לשמור על דיסקרטיות בכל הנוגע לנאמר או נעשה מאחורי המחיצות.

ויתרונות נוספים ההופכים את המחיצות מסוג רצפה תקרה לאמצעי החציצה האידיאלי ביותר לסביבת העבודה המשרדית.

סוגי מחיצות

כאשר מדברים על מחיצות רצפה תקרה מדברים למעשה על שני סוגים עיקריים של מחיצות:

 1. מחיצות תקרה רצפה קבועות – מחיצות אלו מקובעות לרצפה ולתקרה באמצעות לוחות הברגה
 2. מחיצות תקרה רצפה ניידות/מודולאריות – מחיצות אלו מותקנות על גבי מסילות נעות אותן ניתן לשנע בהתאם לצרכי הלקוח

חשוב לדעת: שני סוגי המחיצות מיועדים לכל חלל בו נדרשת חלוקה נכונה וגמישה לאזורי עבודה וכדומה, לרבות, משרדים, מוסדות חינוך והדרכה, אולמות אירועים, מועדוני אירוח, חללים בהם מתקיימים ירידים ותערוכות וכדומה.

כמו כן, קיימות מחיצות ניידות המגיעות על גבי מבנה רגלי מעץ אותן ניתן לקפל עם סיום השימוש בהן.

5 טיפים חשובים לעיצוב משרדים באמצעות מחיצות רצפה תקרה

אם גם אתם נדרשים לחלוקה כזו או אחרת של המשרד, אנו ממליצים לכם להתייחס לכל אחד מהטיפים הבאים במסגרת הליכי התכנון וההקמה של המחיצות:

 1. הגדירו את הייעוד של החלל אותו אתם רוצים לתחם – הגדרת ייעוד החלל נועדה לצרכי אפיון חומרי הגלם המומלצים ביותר לצורך ייצור מחיצות, לצרכי תכנון אופטימאלי של השטח המתוחם ולצרכי הגדרת מאפיינים נוספים של סוג המחיצה.
 2. בחרו את סוג המחיצה בהתאם לצרכי האקוסטיקה הנחוצים לכם – במקרים בהם נדרשת לכם רמת הפרדה המתאפיינות באקוסטיקה גבוהה, מומלץ לעשות שימוש במחיצות תקרה רצפה המיוצרות מלוחות זכוכית עם זיגוג כפול. במקרים בהם הרמה האקוסטית פחות קריטית עבורכם תוכלו לעשות שימוש במחיצות המיוצרות מלוחות אלומיניום, עץ מעובד או זכוכית בזיגוג יחיד.
 3. אופן הצללת החלל המתוחם – במקרים בהם בחרתם במחיצות זכוכית מסוג תקרה רצפה, קיימת חשיבות רבה לאופן בו אתם בוחרים למסך את המחיצות במידת הצורך. תוכלו לעשות זאת באמצעות וילונות הצללה דקורטיביים ו/או באמצעות בחירה של זכוכית מחוסמת. כמו כן, תוכלו לשדרג את מראה המחיצה באמצעות צריכה על גבי הזכוכית. באופציה זו ניתן לצרוב את לוגו ושם בית העסק ואף לכסות שטח ניכר מהזכוכית ובכך לטשטש את השקיפות וליצור אווירה אינטימית ופרטית יותר. 
 4. הקדישו מחשבה לאופן התקנת המחיצה – התקנתה של מחיצה מסוג רצפה תקרה מתאפשרת באמצעות שלוש שיטות עיקריות הכוללות: התקנת מסגרת דקה המיוצרת מאלומיניום, התקנה סמויה בתוך הקיר והתקנה גלויה באמצעות ריתוכים מתכתיים לרצפה ולתקרה. חשוב לציין ששיטת ההתקנה המומלצת והנפוצה ביותר היא התקנת מסגרת דקה מאלומיניום.
 5. הקדישו מחשבה לסוג מערכות הריהוט אותן אתם רוצים למקם בתוך החלל המתוחם –  השטח אותו אתם מתחמים באמצעות מחיצות רצפה תקרה חייב להיות מותאם לכל צרכי העבודה השוטפת בסביבה המשרדית, ולכן, חשוב ומומלץ להגדיר את מידות התיחום הרצויות לכם על פי ייעוד השטח המתוחם והיקף וסוג מערכות הריהוט העתידות להיות ממוקמות בו.

שימו לב: לצורך תכנון נכון ופונקציונאלי של סביבת העבודה המשרדית, מומלץ להסתייע בשירותיו של מעצב פנים ו/או יועצי עיצוב ריהוט משרדי העוסקים ומתמחים בנושא, וכך תוכלו להבטיח לעצמכם סביבת עבודה משרדית המותאמת לכל צרכי העבודה הנחוצים לכם.

דילוג לתוכן